Girişimci Jeans Kadınlar

Hakkımızda

Jeans Kadınlar Kimdir ?

Topuklu ayakkabı, kadın çorabı ve tayyör üçlüsünü erkek egemen dünyanın kadınların verimliliğine taktığı bir çelme olarak görüp işini kuran kadınlardır.

Onlara göre iş ve hayat birbirinden ayrılmaz iki şeydir, mesai hayatın kendisidir. Tırnaklarıyla kazıyarak bir işi yoktan var etmeyi, ürettikleri çözümleri insanların hayatını iyileştirdiğini görmeyi severler.

Bütçe yaparken annesine, pazarlama sunumu hazırlarken çocuğuna, arkadaşına ya da sevgilisinin derdine koşabilendir. Kurtlarla koşar, bilgedir. Gözü yaşarsa bile çeliktendir.

Sadece parayı değil, hakkıyla yaşanılmış hayatı da kazanmayı bilir. Kendini “multi-tasker” olma yolunda harcamışsa da, mutludur, üstü kalsındır.

Müge Demirözü Öztürk

Kurumsal hayatta başarılının değil, daha politik olanın yükseldiğini gördükten sonra, dereceli ODTÜ diplomasıyla, üstün başarılı master diplomasını uçak yapan kadın…

İlelebet memur bir aileden geldiği için, çalıştığı şirket ona “İşini kur” deyince gözüne ışık tutulmuş gibi olmuş; etrafında ona iş verenlerin “Yaparsın, valla bir şey yok” goygoylarına gelmiş, 1 günde şirketini kurmuş; sonra da “Neden bu kadar geç kaldım?” diye hayıflanmıştır.

Anne olduktan sonra anneliği, girişimci oldukta sonra girişimcilik ruhunu hemcinslerine virüs gibi yaymayı sevdiğinden; öğrendiklerini kendine saklayamamış, son bulduğu biricik Mentor’ünden sonra Girişimci Jeans Kadınlar’ı kurmuştur.

Amaçları memlekette aklı ve eli iş kesen kadınları ofis köşelerinden ya da evlerinden kurtarıp, ekosistemi kendileri için de daha yaşanılır kılmaktır.

Akıllı, hakkını her ayaran, yoktan var eden ve karşılığını sadece gelir değil saygı olarak da görmek isteyen hemcinsleri gibi feministtir. Rock ruhunu klasik müzik salonlarında gezdirir.

Müge’ye ulaşın: editor.muge@gmail.com

twitter: @hamileveanne

IG: @mugedemirozu

 

Bedriye Hülya

Ben bedriye hülya. Ne iş olsa yaparım. Hakkımda gerekli gereksiz bilgiye nasılsa google, insta vb. bi yerlerden ulaşırsınız. Bilinmesini istediğim: hayatımı daha farkında, açık, eğlenceli ve adil yapmaya çalışıyorum. Yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum.

Girişimci Jeans Kadınlar | 2019